Ayrı yaşadığı eşini bıçaklayarak yaraladı
Hayali firmalara itibar etmeyin
Babaeski Cem Vakfı’ndan Aşure etkinliği
Papaz Yahnisi birinci oldu
Bu haber 27 Mayıs 2019, Pazartesi 09:30 tarihinde eklendi. 811 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul dışarıda

Lüleburgaz’da bu yıl okul dışarıda etkinliği yapıldı.
Okul dışarıda  

Bu yıl Lüleburgaz İstiklal İlkokulu 1/A sınıfı Nalan Obuz, 1/B. Sınıfı Şerife Kadem, 1/D sınıfı Diler Basal, 2/C sınıfı Neşe Malçok ve 3/C sınıfı Özlem Fışkın öğretmenlerin liderliğinde etkinliğe destek verdi.

Sabah saatlerinde ana derslerle ilişkilendirilen çalışmalar, öğleden sonra çuval yarışı, çember çevirme gibi yarışlarla eğlenceli hale dönüştü.

Okul Dışarıda Günü açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak,   ilham vermek için yapılan küresel bir kampanya idi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın da destek verdiği kampanya da bu yıl dünya çapında 1 milyon 733 bin 334 öğrenci, Türkiye çapında ise 669 bin 489 öğrenci  bu etkinliğe katıldı.

Bu yıl   Lüleburgaz İstiklal İlkokulu  1/A sınıfı Nalan Obuz, 1/B. Sınıfı Şerife Kadem,  1/D sınıfı Diler Basal, 2/C sınıfı Neşe Malçok   ve 3/C sınıfı Özlem Fışkın öğretmenlerin liderliğinde etkinliğe destek verdi.

Sabah saatlerinde  ana derslerle ilişkilendirilen çalışmalar, öğleden sonra çuval yarışı, çember çevirme gibi yarışlarla  eğlenceli hale  dönüştü.

1/A sınıfı  yürüttüğü etwinning projelerinden “KİDS ARTS PLUS “ kapsamında okul bahçesinde ebru sanatını, 2/C sınıfı ise geleneksel hale getirdikleri “Uçurtma Şenliğini” bu günle birleştirerek etkinliğe renk kattı.

Dışarıda yapılan bu etkinlikler veliler tarafından da tam destek gördü.

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek