Tekirdağ'da kaçak cep telefonu operasyonu
Uzunköprü’de karpuz hasadı başladı
Şehit Astsubay son yolculuğuna uğurlandı
Lüleburgaz’da havai fişek kullanılmayacak
Bu haber 17 Mayıs 2019, Cuma 09:31 tarihinde eklendi. 1076 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sanofi’de anlaşma imzalandı

Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran Beldesi’nde bulunan ve halk arasında Eczacıbaşı olarak bilinen Danofi İlaç Fabrikası’nda 2019-2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi (TİS) İmzalandı.
Sanofi’de anlaşma imzalandı  

Sanofi’de örgütlü olan Petrol iş Sendikası Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz yaptığı açıklamada; “Petrol-iş Sendikası Trakya Şubemize bağlı Sanofi ilaç işyerimizin 01-01-2019 ile 31-12-2020 dönemi toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır.  Bu sözleşme kapsamında  Birinci yıl ücret zammı herkese 1250 TL seyyanen (5.55 TL saat ücretine zam) sosyal yardımlara yüzde 26 artış . İkinci yıl herkesin ücretlerine enflasyon oranında zam, 2000 yılından sonra işe girenlere artı 100 TL  iyileştirme. Sosyal yardım zammı enflasyon oranındadır. Başta Sanofi ilaç çalışanlarımız olmak üzere herkese hayırlısı olsun. “EMEK EN YÜCE DEĞERDİR”” Dedi.

 

Bilindiği gibi Petrol İş Sendikası Trakya Şubesi ile Sanofi arasında gerçekleştirilen görüşmelerde yaşanan tıkanıklık dolayısı ile Petrol İş Sendikası bu işyerinde 28 Mayıs’ta greve çıkacaklarını açıklamıştı.

 

TİS’in imzalanmasının ardından grev kararı da iptal edilmiş oldu.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek