Turabi Kayan’dan “Muhalif Gazeteler” önergesi
İlker Başbuğ yarın Lüleburgaz’da
Yeşildağ Köftecisi “İşletmemizi kasıtlı olarak provoke ediyorlar”
Deprem Simulasyon TIR’ı Lüleburgaz’a geliyor
Bu haber 16 Mayıs 2019, Perşembe 09:22 tarihinde eklendi. 469 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Lisesi Doğa için yürüdü

Lüleburgaz Lisesi öğrencileri tarafından farkındalık yaratmak amacıyla doğayı koruma etkinliği gerçekleştirildi.
Lüleburgaz Lisesi Doğa için yürüdü  

Lüleburgaz Lisesi’nin Yeşili ve Doğayı Koruma Kulübü, Atatürkçü Düşünce ve İnsan Hakları Kulübü ve Satranç Kulübü işbirliğinde doğa için yürüyüş yapıldı. Farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde Lise bahçesinden çıkarak İstanbul Caddesi, Zübeyde Hanım Parkı ve Fatih Caddesi istikametinde yürüyüş yaptı. Sonrasında Kongre Meydanına geçen öğrenciler burada bir basın açıklamasında bulundular.

Lüleburgaz Lisesi adına basın açıklamasını 10/C sınıfı öğrencisi Asude Göğüslü okudu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Anayasamızın 56.maddesinde ve uluslararası çevre koruma sözleşmelerinde ‘Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu’ kesin hükmü olarak belirtilmiştir. 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 3. maddesinde de çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevi olup başta idare, meslek odaları, birlik ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkesin çevrenin korunması ve kirliliğin önlenmesi ile görevli olduğu hüküm altına alınmıştır.

Evde, işte, okulda, yolda, her yerde üretirken, tüketirken atık çıkarıyoruz. Gezegenimizi kirletiyor ve iklimimizi değiştiriyoruz. Bu nedenle atık yönetimi şart. Çöpte bizleri bekleyen cevheri fark edip, geleceğe geri dönüşümün ekonomik gücüyle ilerlememiz gereklidir. Lüleburgaz Lisesi gençleri olarak tüm halkımızı bizimle birlikte şehrimizi korumaya davet ediyoruz.” dedi.

Lüleburgaz Lisesi İngilizce Öğretmeni Burcu Tuna, etkinliklerin hafta boyunca devam edeceğini belirterek, Lüleburgaz Belediyesi’nden de okula geri dönüşüm kutuları isteyeceklerini belirtti.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek