Lüleburgaz’daki fırınlara kaçak işçi denetimi
Lüleburgaz eski Burgaz değil
 Lüleburgaz’da , 66,7 litre kaçak içki ele geçirildi.
Belediyeden meteorolojik uyarı
Bu haber 14 Mayıs 2019, Salı 09:25 tarihinde eklendi. 413 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oyun Festivaline büyük ilgi

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) girişimlerinden Dystopia Studios ile Lüleburgaz Belediyesi işbirliğinde 11 Mayıs Cumartesi günü “Lüleburgaz Oyun Festivali” gerçekleştirildi.
Oyun Festivaline büyük ilgi  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) gerçekleştirilen Oyun Festivalinde 17 takım, LİMER’de üretilen iki oyunu oynadı. Bu festivalle Trakya’da bir ilk de yaşandı. Lüleburgaz Oyun Festivali, Trakya’da bağımsız oyun geliştiricileri tarafından geliştirilen oyunların turnuvalarının yapıldığı ilk e-spor etkinliği olması ve oyunların Lüleburgazlı gençler tarafından geliştirilmiş olması bakımından ilk festival olma özelliğini taşıyor.

Oyun festivali aracılığı ile yerli olarak geliştirilen bağımsız oyunların gençlere sunulması ve bir turnuva organizasyonu ile hem gençlere kentimizde üretilen ürünleri deneme fırsatı vermek, hem de tüketen bir toplumdan üreten bir topluma geçişte gençleri bilinçlendirmeye başlamak hedeflendiği belirtildi. Etkinliğe misafir konuk olarak Oyunder Başkanı Tansu Kendirli, Twitch Yayıncıları ve E-spor oyuncuları Hilal Alkan ve Berk Yorgun katıldı. Misafir konukların katılımı ile turnuvaların öncesinde “Türkiye’de E-Spor ve Oyun Sektörü” konu başlığında söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide E-Spor’un dünü bugünü ve geleceği konuşuldu. Festivalde LİMER girişimlerinden Rakarnov Studios‘un geliştirdiği “Polyfield” ve Dystopia Studios’un geliştirdiği “Escape From Nightmare” oyunlarının oynandığı iki farklı turnuva düzenlendi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek