Son Dakika!! Lüleburgaz Kaymakamı değişti
Petrol İş’te yeni dönem
Güncel Virüs Haritası paylaşıldı
Bu haber 13 Mayıs 2019, Pazartesi 09:34 tarihinde eklendi. 662 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Letonya Rezekne Belediyesi Lüleburgaz’a geldi

Lüleburgaz Belediyesi tarafından yürütülen Türkiye-Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Programı “Sanatla Birleşen Kültürler” Projesi kapsamında proje ortağı olarak yer alan Letonya’nın Rezekne Belediyesi proje ekibi, resim, seramik ve müzik eğitmenleri ile birlikte 16-24 Nisan tarihleri arasında Lüleburgaz’ı ziyaret etti.
Letonya Rezekne Belediyesi Lüleburgaz’a geldi  

Eş zamanlı olarak her iki kentte düzenlenecek eğitimlerin planlanması için bir araya gelen Lüleburgaz Belediyesi ve Rezekne Belediyesi eğitmenleri karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. 5-15 yaş aralığında çocuklar için Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde (LYSA) başlayacak seramik, müzik ve resim eğitimleri birlikte tasarlanacak ve ders programları oluşturulmaya başlandı.

Aynı zamanda Türk ve Letonyalı eğitmenler, kendi ülkelerine ve bölgelerine özgü sanatsal faaliyetler hakkında karşılıklı bilgi paylaşımında bulunarak projenin eşitsizliklerin azaltılması, barış ve adalet temalarına farklı yaklaşımlarda bulunabilmek adına kendi eğitim yöntemlerini anlattılar ve daha önce gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaştılar.

Eğitimler doğrultusunda Rezekne Şehrinden gelen çocuklarla Lüleburgaz’daki eğitimlere katılan çocuklar bir araya getirilerek beraber koreografisini hazırlayacakları gösterileri, proje sonunda düzenlenecek Lüleburgaz Sanat Festivali’nde sergileyeceklerdir. Bu sebeple eğitmenlerin bir araya gelerek verilecek eğitimler üzerinde birlikte çalışmaları ve ortak bir eğitim metodu belirlemeleri önem arz etmektedir. Bir sonraki eğitmen buluşması 25 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Rezekne'de gerçekleşecek.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek