Ayrı yaşadığı eşini bıçaklayarak yaraladı
Hayali firmalara itibar etmeyin
Babaeski Cem Vakfı’ndan Aşure etkinliği
Papaz Yahnisi birinci oldu
Bu haber 09 Mayıs 2019, Perşembe 09:19 tarihinde eklendi. 535 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Lisesi’nde bilim projeleri sergilendi

Lüleburgaz Lisesi tarafından 8 Mayıs 2019 çarşamba günü okulun spor salonunda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleşti.
Lüleburgaz Lisesi’nde bilim projeleri sergilendi  

Lüleburgaz Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Dilek Önder’in sunumunu gerçekleştirdiği Bilim Fuarı’nın programına Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan, Lüleburgaz Cumhuriyet Savcısı Emine Aslı Yıldız, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, okulun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Lüleburgaz Lisesi’nin Proje Danışma Öğretmeni Gülsevin Küpçü, konuşma gerçekleştirerek bilim fuarı ve fuarda sergilenen projelerle ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Proje Koordinatörü Gülsevin Küpçü, fuarda fizik alanında 5, dil ve edebiyat alanında 3, tarih alanında 1, coğrafya alanında 1, matematik alanında 2, kimya alanında 5, biyoloji alanında 2, teknoloji ve tasarım alanında 1 olmak üzere 20 projenin 64 öğrenci tarafından hayata geçirildiğini belirtti.

Bilim insanları gösterisinin ardından Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Başsavcı Saçkan ile Milli Eğitim Müdürü Çetin, projeleri tek tek inceledi. Fuarda Zeynep Çınar, Gaye Çelik ve Hüseyin Serter tarafından yapılan Nöroplastisite ve Nurşah Sağlam, Eda Birsan, Zuhal Ünsal’ın İyot Saati Deneyi isimli projeleri  ilgi gördü.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek