Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu haber 08 Mayıs 2019, Çarşamba 09:24 tarihinde eklendi. 489 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Ocakları’nda Gagauzlar anlatıldı

Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi’nin bu haftaki konuğu Ukrayna’nın Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tudora Arnaut oldu.
Türk Ocakları’nda Gagauzlar anlatıldı  

Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi’nde bu haftaki ocakbaşı sohbetinde, Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tudora Arnaut’un konuşmacı olarak katılımıyla “Gagavuz Folkloru” konusu işlendi. Program, Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin’in açılış konuşmasının ardından Doç. Dr. Tudora Arnaut’un sunumuyla devam etti.

Doç. Dr. Tudora Arnaut,  “Ben kendimi halkıma adadım” sözleriyle başladığı sunumunda Ukrayna’da yaşayan Gagauzların tarihçesi, gelenek ve görenekleri, Gagauzların var olma mücadelesi, Gagauzların yaşadığı zorluklar, kendisinin Gagauzların milli kimliklerini kourma ve yaşatma adına yaptığı çalışmalar ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kendileri için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Programda Doç. Dr. Tudora Arnaut, Kırklareli Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Bülen Hünerli’ye Gagauzlarla ilgili yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Teşekkür belgesi verdi. Lüleburgaz Türk Ocakları’na da şiir kitabını hediye eden Doç. Dr. Tudora Arnaut’a Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin tarafından verilen teşekkür belgesi, plaketin ardından şeref defterinin imzalanmasıyla program sona erdi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek