Park halindeki aracı soydular
ADD’den  Alman ARD televizyonuna kınama
Dubaya sıkışan araç trafiği aksattı
Ustaların ustası Saim Usta
Bu haber 01 Mayıs 2019, Çarşamba 09:42 tarihinde eklendi. 1955 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yayınımız ses getirdi Şeker depolarına Belediye talip

Lüleburgaz’da atıl durumda bulunan Şeker Depoları ile ilgili olarak 27 Nisan 2019 Pazartesi günü yapmış olduğumuz “Şeker Depolarının hali ne olacak?” başlıklı haberimiz kamu oyunda ses getirdi.
Yayınımız ses getirdi Şeker depolarına  Belediye talip  

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Şeker Depolarının yerini Lüleburgaz halkına kazandırmak istiyoruz. Buraya “Yaşlı Bakımevi” ve “Konukevi” yapmak istiyoruz. Gerekli yasal müracaatları başlattık” dedi.

 Lüleburgaz Belediye Başkan Murat Gerenli yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Özel bakıma ihtiyaç duyan yaşlıların bakım ve korunmalarını sağlamak amacıyla, yaşlı ve bakıma muhtaç insanların, yaşamlarının daha kaliteli bir hale gelmesi ve aynı yaş grubundaki insanlarla vakit geçirerek yalnızlığından arındırılması maksadıyla, şehir merkezinde, ulaşılabilir bir konumda "Yaşlı Bakımevi" ve "Belediye Konukevi"ne ihtiyaç duyulmuştur. Bu kapsamda; Tasdikli imar planında "Belediye Hizmet Alanı"nda kalan söz konusu 334 ada 8 parsel numaralı taşınmazda; imar planındaki kullanım amacına uygun olacak biçimde Lüleburgaz da yaşayan yaşlılarımızın, sıcak bir ev ortamı ile yeni bir çevre içinde dostluklar edinerek, gerektiğinde sağlık yardımı da alarak muhtaç olma duygusu taşımadan, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam maksadıyla "Yaşlı Bakımevi" ve "Konukevi" yapılmak istenmektedir. Gerekli Yasal Müracaatlar başlatılmıştır” dedi.

 

Ertan BAYER 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek