Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 27 Kasım 2012, Salı 10:12 tarihinde eklendi. 1149 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ödül Lüleburgaz'da

Bu yıl 19’ncusu düzenlenen Halıcı Beste Yarışmasında Gökay Özcanlar, ‘SELAM’ adlı bestesi ile 2’nci oldu. Atilla Özdemiroğlu, Garo Mafyan, Emrehan Halıcı ve İzzet Öz gibi müzik adamlardan oluşan jüri Gökay Özcanların ‘SELAM’ adlı bestesine 2’ncilik ödülünü layık gördü.
Ödül Lüleburgaz'da
300’ün üzerinde bestenin yarıştığı 19’ncu Beste yarışmasında seçici kurul finalde yarışacak 10 eseri 8 Kasım tarihinde açıklamıştı. Finale kalan 10 eser arasında yer alan Lüleburgaz’dan Gökay Özcanlara ait ‘Selam’ adlı beste 23 Kasım gecesi Ankara Jw Marriot Otelde düzenlenen final gecesinde canlı performanslar sonunda 2’nci oldu.
Mix çalışmasını Lüleburgaz’dan Aydın Terziören'in yaptığı, Lüleburgaz Trakyablues'tan Veli Çavuş ve Metin Baltacı'nın çalgıları ile desteklediği ‘Selam’ adlı beste CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rahşan Ecevit ve çok sayıda milletvekili ve davetlinin katıldığı final gecesi sonunda 2’ncilik ile ödüllendirildi.
Gökay Özcanlar " Halıcı beste yarışmasının bu seneki teması Neşet Ertaş idi. Halk müziğimizin çok önemli insanlarından biri olan Neşet Ertaş ile ilgili böylesine değerli bir yarışmada ve çok değerli seçicilerin değerlendirmesi ile ödül almış olmaktan çok mutluyum. 2’ncilik ödülünün Lüleburgaz’a verildiğini düşünüyorum. Halk müziğimizin İç Anadolu temalarına dayanan ‘Selam’ adlı çalışmamda bana omuz veren Veli Çavuş'a, Metin Baltacı'ya, Aydın Terziören'e teşekkür ediyorum. 22 Kasım gecesi Ankara’da yapılan "canlı" finale katılmamızdaki desteklerinden dolayı Tayfun Erel, Metin Büyükavcılar, Selçuk Bayraktar ve Ankara’da ki büyük desteklerinden dolayı Milletvekillerimiz  Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Turgut Dibek'e sonsuz teşekkür ederim.
Bestenin canlı sunumundaki sahnede gösterdiği büyüleyici performanstan dolayı Metin Baltacı öğretmenime ayrıca teşekkür etmek istiyorum." Dedi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek