ATAMA DEGiL  SANDIK İSTİYORUZ
Lüleburgaz’da 23’üncü Su Kuyusu devrede
Yaz Akşamları Film Gösterimleri devam ediyor
Pınarhisar Belediyesi kültür turları düzenleyecek
Bu haber 01 Şubat 2019, Cuma 09:32 tarihinde eklendi. 1701 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gıda İş Sendikası Danone’ye suç duyurusunda bulundu

DİSK’e bağlı Gıda İş Sendikası tarafından Danone Fabrikası’nda bulunan 4 kişiye suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.
Gıda İş Sendikası Danone’ye suç duyurusunda bulundu  

DİSK Gıda İş Sendikası, Danone Fabrika Müdürü Özlem Taşdemir, İnsan Kaynakları Müdürü Bora Geren, Üretim Müdürü Özcan Oğuz ve Fabrika Endüstriel Direktörü Tolgahan Bakıcı’ya suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada “Anayasa’nın 51. maddesi ve Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun amir hükümlerine ve TCK’nın 118. maddesine muhalefet ederek, sendikamızın temsilcisini ve yöneticisini istifaya zorlayan, işçilerin sendika ve sendika temsilcilerini seçme hakkına, sendikamızın da temsilci atama yetkisine müdahale eden ve hakaret suçunu işleyen şüpheliler hakkında kamu davası açılması talebimizden ibarettir.” denildi.

DİSK Gıda İş Sendikası Trakya Bölge Temsilcisi Cengiz Atlı ise yaptığı açıklamada “İşvereni suç işlediği konusunda uyarmamıza rağmen, sistematik bir şekilde baskı ve tehditlerine devam ediyorlar. İşçi arkadaşlarımız arasına nifak tohumları ekmeye çalışıyorlar. Daha önce yaptığımız açıklamada yaşanan sıkıntıları paylaştık. Danone işçileri sakallarını kesmeyerek bu duruma tepki gösteriyor.” diye konuştu.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek