15 Temmuz şehitleri için mevlid okutuldu
Set boyunda trafik kazası: 3 yaralı
Arda ile Ceren Lüleburgaz’da
U11 Ligi’nde Şampiyon Babaeskispor
Bu haber 11 Ocak 2019, Cuma 09:30 tarihinde eklendi. 331 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Valilik’ten derneklere duyuru

Kırklareli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından, Dernekleri ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı.
Valilik’ten derneklere duyuru  

Yapılan açıklamada “5253 sayılı Dernekler Kanununun Derneklerin Beyanname Verme Yükümlülüğü ve Denetim Başlığı altındaki 19. maddesi ‘Dernekler yılsonu itibariyle faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine vermekle yükümlüdürler.’ hükmü amirdir. Aynı kanunun ceza hükümleri başlığı altındaki 32. maddesinin (L) bendinde ise ‘19. madde de belirtilen beyanname verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen dernek yöneticileri Bin ikiyüz doksan dört (1294) TL idari para cezası ile cezalandırılır’ hükmü yer almıştır. İlgili dernek yöneticilerinin 2018 yılına ait beyannamelerini Dernekler Bilgi Sistemine (DERBİS) girerek doldurmaları ya da, bulundukları yerin Mülki İdare Amirliğine en geç 30 Nisan'a kadar vermeleri gerekmektedir. Derneklerimizin değerli yöneticilerine önemle duyurulur.” denildi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek