İktidarın yalancısı olma   Halkın doğrusu ol
Arslan, “Seçilen kişiler değişim getirmedi”
Nisan ayı su analiz raporu açıklandı
Emekli Sen’de genel kurul heyecanı yaşanacak
Bu haber 04 Aralık 2018, Salı 09:29 tarihinde eklendi. 394 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ocakbaşı Sohbetlerinde “Tarikat” konusu işlendi

Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi’nin her hafta düzenli olarak düzenlediği Ocakbaşı Sohbetlerinde bu hafta “Tasavvuf, Tarikatlar ve Günümüze Yansımaları” konusu konuşuldu.
Ocakbaşı Sohbetlerinde “Tarikat” konusu işlendi  

Ocakbaşı Sohbetlerinin bu haftaki konuşmacı konuğu Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Bilal Yamak oldu. Program, Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Mehmet Bilal Yamak, “Yaklaşması güç, uzaklaşması zor/Tasavvuf, Tarikatlar ve Günümüze Yansımaları” konusu hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. Yamak, Tasavvuf ve Tarikatların tarihsel süreci, Tarikatların bozulma süreci ve günümüzdeki tarikat anlayışının geldiği; hizmet etmekten, hizmet edilmeye eviriliş gibi konulardan bahsetti. Yamak, sohbetin sonunda “Bu topraklardan tasavvufu çıkarırsanız geriye IŞİD, eğer gerçek tasavvuf yerine tasavvuf yapıyormuş gibi yaparsanız da geriye ateistlik kalır” sözleriyle bitirdi.

Programın sonunda Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin, Yamak’a teşekkür belgesi vererek şeref defterini imzalattı.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek