Alaadin Güncer mazbatayı aldı
Lüleburgaz Kent Konseyi’nden “Kimse Üşümesin” projesi
Vali Bilgin’den Evrensekiz’e ziyaret
Atatürk Mahallesi Pazar Yeri tahsisleri gerçekleşti
Bu haber 02 Kasım 2018, Cuma 09:31 tarihinde eklendi. 4078 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TREDAŞ “Arya” Projesini Hayata Geçirdi

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), personelinin enerjili ortamda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarında ark flaş kaynaklı yaralanma ile ölümlü iş kazası riskinin ortadan kaldırılmasını veya azaltılmasını hedefleyen “ARYA” projesini hayata geçirdi.
TREDAŞ “Arya” Projesini Hayata Geçirdi  

Trakya Bölgesi'nde üç ilde, 20 bin km2 alanda, yaklaşık 2 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için çalışmalarını sürdüren TREDAŞ, başarılı AR-GE projeleri ile dikkat çekiyor. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kuş türlerinin elektrik hatlarından ölümlerini azaltmak için başlattığı çevreye duyarlı AR-GE Projesi ile ödül alan TREDAŞ, şimdi de elektrik dağıtım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği alanında yön verecek “TREDAŞ ARYA” Projesini devreye aldı.

 

TREDAŞ ARYA projesiyle, enerjili elektrik dağıtım şebekesi bileşenleri ya da yakınında bakım-onarım, yenileme çalışmaları, test, ayarlama ve ölçümler sırasında “Ark Flaş kaynaklı “ yaralanma, ölümlü iş kazası riskinin ortadan kaldırılması veya kaldırılamıyorsa da azaltılması amaçlanıyor. Öte yandan çalışanların iş güvenliğinin artırılması, çalışanların yaralanma veya ölümü nedeniyle oluşabilecek maddi ve manevi kayıpların azaltılması da diğer amaçlar arasında yer alıyor.

 

Enerjili elektrik dağıtım şebekelerinde veya yakında bakım onarım çalışması yapma yetkinliğinin TREDAŞ çalışanlarına kazandırılması, enerjili çalışma durumuna ilişkin İSG çalışmaları yapılarak TREDAŞ’ın mevcut İSG yönetim sistemine bütünleştirilmesi de yine projenin hedefleri arasında bulunuyor.

 

Uluslararası Kongrede Büyük Beğeni Topladı

 

TREDAŞ, CIGRE Türkiye Ulusal Komitesi’nin düzenlediği Uluslararası Canlı Bakım Çalıştayı’ nda (Live Working Conference) ARYA Projesi ile ilgi yaptığı çalışmaları ve elde ettiği sonuçları, uluslararası katılımcılar, çalışma grupları, kurumlar, sektörden firmalar ile paylaştı.

Çalıştayda, Enerjili Durumda Elektrik Dağıtım Şebekesinde Bakım ve Onarım Çalışmalarının Uygulanabilirliği ( Feasibility of Maintenance and Repair Live Work in Electricity Distribution Network) başlıklı sunum gerçekleştiren TREDAŞ, büyük bir beğeni topladı.

 

Haber Merkezi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek