Armağan Ayyıldız başvurusunu yaptı
Lüleburgaz’da hukuk ve girişimcilik konuşulacak
“Daire sahibi olmak isterken elinizdeki arsadan olmayın”
Bu haber 14 Eylül 2018, Cuma 09:20 tarihinde eklendi. 733 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Otopark Yönetmeliği yarın yürürlüğe giriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan ve her daireye bir otopark yapılması zorunluluğunu getiren Otopark Yönetmeliği 15 Eylül 2018 Cumartesi günü (yarın) yürürlüğe giriyor.
Otopark Yönetmeliği yarın yürürlüğe giriyor  

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yürürlük başlangıç tarihi 1 Ocak 2019 olarak belirlenen Otopark Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle bu tarih 15 Eylül’e alındı. Buna göre Yeni Otopark Yönetmeliği ile “her 3 daireye 1 otopark” zorunluluğu, “her 1 daireye 1 otopark” olarak revize edilirken, belediyelerin bu sayıyı artırabilmelerine de imkân sağlandı. Yönetmelikle her otopark yerinin, belediyelerce bu yönde karar alınması halinde, ait olduğu bağımsız bölümün eklentisi olarak tapuda belirtilebilmesi imkânı da getiriliyor.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--