15 bin kursiyer Lüleburgaz HEM’de eğitim gördü
Lüleburgaz’da yaz spor okulları başlıyor
Bulgaristan’dan-Türkiye’ye   denizden ilk sefer
Yaya geçitleri yenilendi
Bu haber 04 Eylül 2018, Salı 09:28 tarihinde eklendi. 1943 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki okula yeni bina

Lüleburgaz Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda eğitim hayatını yeni binalarında sürdürecek.
İki okula  yeni bina  

Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi yeni binalarına taşınıyor. Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi’ne TOKİ konutlarının olduğu bölgeye taşınıyor. Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Lüleburgaz Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi’nin yeni yerlerine taşınması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çetin “ Okulların taşınma işlemleri devam ediyor. Bu okullarımız yeni eğitim öğretim döneminde yeni binalarında eğitime devam edecekler. Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni binasında yiyecek-içecek, kimya, çocuk gelişimi, giyim üretimi, tekstil ve grafik ve fotoğrafçılık olmak üzere altı adet yeni bölüm açılacak. Yeni binada 18 adet derslik, 11 adet atölye ve laboratuvar bulunacak. Mesleki Eğitim Merkezi ise 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde Yeni Sanayi Sitesi içindeki yeni binasında eğitime devam edecek. Mesleki Eğitim Merkezi’nin yeni binası 8 derslik, 3 laboratuvar ve sosyal alanlardan oluşacak. “ ifadelerini kullandı. Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin isminin de değişmesi gündemde.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek