15 bin kursiyer Lüleburgaz HEM’de eğitim gördü
Lüleburgaz’da yaz spor okulları başlıyor
Bulgaristan’dan-Türkiye’ye   denizden ilk sefer
Yaya geçitleri yenilendi
Bu haber 10 Ağustos 2018, Cuma 09:31 tarihinde eklendi. 3785 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’liler tarihini öğreniyor

CHP Lüleburgaz eski İlçe Başkanı K. Budak Çal, 1923’ten günümüze CHP Lüleburgaz İlçe Yönetim Kurullarının tablosunu hazırlayarak partiye hediye etti.
CHP’liler tarihini öğreniyor  

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) 1977-1979 dönemi Lüleburgaz İlçe Başkanı K. Budak Çal, 1923 yılından günümüze kadar CHP Lüleburgaz İlçe Yönetim Kurullarının tablosunu hazırladı. CHP Lüleburgaz Eski İlçe Başkanı K. Budak Çal tarafından yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eser tarihe ışık tutuyor. Hazırlanan tabloda Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze kadar CHP’nin Lüleburgaz’da ki tüm yöneticileri yer alıyor. CHP ‘nin Lüleburgaz’da ki tüm başkan, başkan yardımcısı, sekreter ve saymanlarının yer aldığı tablo 9 Ağustos 2018 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Binasına yerleştirildi. Çalışmanın mimarı K. Budak Çal, çalışmayı CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’ne ait eski yönetim karar defterlerinden ve Lüleburgazlı Araştırmacı, Tarihçi Ali Arslan’ın çalışmalarından yararlanarak yaptığını söyledi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek