Sınavda torpil tepkisi
Yarın 10 köyde elektrik kesintisi olacak
Vize Birlik Başkanı’ndan açıklama
Ağır yaralı hastanın sevki helikopter ambulansla gerçekleşti
Bu haber 04 Ağustos 2018, Cumartesi 09:27 tarihinde eklendi. 6107 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz’ın çöpleri Kırklareli’ye taşınıyor

Lüleburgaz Belediyesi Belediye Meclisi toplantısında alınan kararla Kırklareli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Birliği-1(KIRKAB-1)’e geçti. Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay, KIRKAB-1 ile Lüleburgaz’da gerçekleşecek projeye dair açıklamalarda bulundu.
Lüleburgaz’ın çöpleri Kırklareli’ye taşınıyor  

Lüleburgaz Belediyesi, Büyükkarıştıran Belediyesi, Evrensekiz Belediyesi, Ahmetbey Belediyesi, Çakıllı Belediyesi ve Pehlivanköy Belediyesi’nin içinde yer aldığı Kırklareli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Birliği-2(KIRKAB-2)’nin feshedilmesi nedeniyle, Lüleburgaz Belediye Meclisi 2 Ağustos 2018 perşembe günü olağanüstü toplanarak Kırklareli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Birliği-1(KIRKAB-1)’e geçme kararı aldı. Lüleburgaz Belediyesi içinde Kırklareli, Vize, Demirköy, Kofçaz, İğneada, Kavaklı, Kıyıköy ve Üsküp Belediyelerinin yer aldığı KIRKAB-1 de yer alacak. Başkan Yardımcısı Atay “KIRKAB-1 meclis toplantısı gerçekleşip üyelik başvuruları kabul edildiğinde KIRKAB-1’in içinde olacağız. Lüleburgaz ve KIRKAB-2 ye bağlı diğer belediyelerin sınırları içerisinde katı atık bertaraf tesisi kuracak alan bulunmadığından dolayı mevcut çöp alanının da şehir içinde kalmasından dolayı, Lüleburgaz’ın çöpleri Kırklareli’ne taşınacak. Bu amaçla KIRKAB-1’e geçildi. Çöpler orada bulunan biyogaz tesisinde elektrik enerjisine dönüşecek. Şehiriçindeki mevcut çöp alanı da ıslah edilerek yeşil alana dönüştürülecek. Buna köyler de dahil olacak.” dedi. Lüleburgaz Belediyesi tarafından yeşil alanların artırılması, yaya ve bisiklet yolları yapılması planlanıyor.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek