15 bin kursiyer Lüleburgaz HEM’de eğitim gördü
Lüleburgaz’da yaz spor okulları başlıyor
Bulgaristan’dan-Türkiye’ye   denizden ilk sefer
Yaya geçitleri yenilendi
Bu haber 14 Haziran 2018, Perşembe 09:33 tarihinde eklendi. 856 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

39Burda AVM ’de Flormar işçilerine destek

Lüleburgaz Emek Platformu ve Petrol-İş Lüleburgaz Şubesi tarafından 39Burda AVM ’de bulunan Flormar mağazası önünde 120 işçisini işten çıkaran Yves Rocher firmasını protesto etti.
39Burda AVM ’de Flormar işçilerine destek  

Lüleburgaz Emek Platformu ve Petrol-İş Sendikası Lüleburgaz Şubesi, 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Yves Rocher Firması’ nın Gebze’de bulunan fabrikasında çalışan 120 işçinin Petrol-İş Sendikasına üye olduğu gerekçesiyle işten çıkarılmasını protesto etti. Protesto gösterisine CHP Kırklareli Milletvekili ve 1.Sıra Milletvekili Adayı Turabi Kayan ve CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin de katıldı. 39Burda AVM ’de Flormar mağazası önünde Petrol-İş sendikası adına Genel Mali Sekreter Turgut Düşova basın açıklaması gerçekleştirdi. Düşova açıklamasında ‘’Gebze’de bulunan Flormar işçileri anayasal ve yasal haklarını kullandıkları için yaklaşık 30 gün önce Flormar işçileri 120 işçiyi işten attı. Flormar işvereni Gebze’de bulunan fabrikasındaki 120 işçiyi Ocak Ayında başlayan sendikalaşma süreci yüzünden işten çıkarmışlardır. Bu Flormar Fransız işvereni Türkiye’ de ki yasayı ihlal etmekte, Anayasayı çiğneyerek suç işlemektedir. Türkiye’nin dört bir yanında Flormar ürünlerinin alınmaması için halkımızı bilgilendiriyoruz. Dünyanın birçok yerinde ürünleriyle kadınları güzelleştirirken onurlu çalışan ve evine biraz daha fazla ekmek getirmek için sendikamıza üye olan yaklaşık 120 kadın işçiyi işten çıkaran Flormar işverenin ürünlerini kullanmıyoruz. Değerli emek dostları, değerli Lüleburgazlılar, biz 30 gündür direnen Flormar işçilerine buradan selam gönderiyoruz, onlara destek olup dayanışma gösteriyoruz. Dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Lüleburgaz Emek Platformu olarak direnen işçilerimize selam gönderiyoruz.’’ diye konuştu. Daha sonra 39Burda AVM ’nin güvenlik görevlileri tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına müdahale edilmeye çalışıldı.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek