Murat Gerenli’den Kaymakam’a ziyaret
Belediye Başkanlığına Yusuf Pişkinoğlu vekalet ediyor
TEMA Vakfı öğrencilerle ağaç dikti
İlkbahar Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Bu haber 04 Haziran 2018, Pazartesi 09:28 tarihinde eklendi. 1356 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcan Kırım’dan Bakan Eroğlu’na açık davet

CHP Lüleburgaz İl Genel Meclisi Üyesi Gürcan Kırım, Çevre Bakanı Veysel Eroğlu’nun söylediklerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek Ergene Boyu’na davet etti.
Gürcan Kırım’dan Bakan Eroğlu’na açık davet  

Ergene Nehri’nin hala kötü koktuğunu ve zehir saçtığını belirten Gürcan Kırım yaptığı açıklamada “Sayın Bakanım, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü yerel gazetelerde yayınlanan açıklamalarınıza istinaden bu daveti yapıyorum. Evet,devlet büyüğüm olarak ben sizin söylediklerinize inanmak istiyorum. Dediğiniz gibi “ispat” önemli. Gelin sizi bir gece evimde misafir edeyim. Size arsenikli ve alüminyumlu içme suyumdan bir bardak su ikram edeyim. Sonra pestisist kalıntılı taze fasulye yemeği, yanında Ergene nehrinden tuttuğumuz balığı, bir de biber, salatalık, marul ve maydanozdan yapılmış yeşil salata ikram edeyim. Daha sonra Ergene nehrinin boyunda bir yürüyüş yapıp sohbet edelim. Eh gelmişken Ergene’de çok yüzmek isterseniz, ben size engel olmam. Sonra da gece olunca kapı-pencere açık “burnunuzun direği kırılmadan” serin serin uyuyabilirseniz uyursunuz, malum siyaseten yoğun bir dönem. Ve sonrada" Afyon kaymağı" gibi köy yollarımızdan geçip, hava ambulanslarına binip, koruyamadığınız halk sağlığı nedeniyle övündüğünüz 5 yıldızlı otel konforunda hastanelerimizi bir konuşalım. 2016 yılında sona eren ama halen açıklanmayan "Kocaeli, Antalya, Trakya illerinde Çevresel faktörlerin ve sağlık üzerine etkilerinin değerlendirilmesi projesi"ni neden hasır altı ettiğinizi konuşalım. Şimdi siz diyeceksiniz ki bana "genel değerlendirme çalışmasını bitirmedik" olsun nihai rapora gerek yok ki, acil önlemler alınması için ara raporlar var. Kamu zarar görüyor. Hani diyorsunuz ya "Bunun sebebi belediyeler. Belediyeler çöpünü toplayamıyor ya. Ben utanıyorum, utanıyorum. Bu belediyeler ne yapar? Ceza kessek yanlış anlıyor, 'siyaseten kesti' diyorlar diye bende size soruyorum şimdi siz ara rapor sonuçlarına göre yerel yönetimleri uyardınız mı? Tarım Bakanlığını uyardınız mı? Sağlık Bakanlığını uyardınız mı? Enerji Bakanlığını uyardınız mı? Kamu görevini yapıyor mu?

O zaman biz neden TUİK raporlarında göre kanserden ölenlerinde ilk üç il sıralamasındayız sayın bakanım?” dedi.

Haber Merkezi

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek