MHP’den gazetemize ziyaret
Bektaş Yavuz’a THK’dan plaket
22 umreci kutsal topraklara yola çıktı
Öder ailesinin acı günü
Bu haber 17 Mayıs 2018, Perşembe 09:29 tarihinde eklendi. 636 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet Ortaokulu’nda ‘Bilim Şenliği’ gerçekleştirildi

Lüleburgaz Hürriyet Ortaokulu’nda 15 Mayıs 2018 Salı günü 4006 TUBİTAK Bilim Şenliği gerçekleştirildi.
Hürriyet Ortaokulu’nda ‘Bilim Şenliği’ gerçekleştirildi  

Hürriyet Ortaokulu’nun TUBİTAK tarafından kabul gören yirmi yedi adet projesi 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. Düzenlenen bilim fuarında eğitici oyunlar, araştırma projeleri, deneysel projeler sergilendi. Projede 15 öğretmen ve 100’e yakın öğrenci görev aldı. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve Cumhuriyet Savcısı İsmet Saçlı da katıldı. Okul Müdürü Murat Kaya ‘’ Bugün Hürriyet Ortaokulunda bir ilki gerçekleştirmenin sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bugüne kadar pekçok önemli etkinliğe imza atan okulumuz; ülkemizde, ilimizde, ilçemizde ve bulunduğumuz mahallede varlığını hissettirmek için elinden gelen çabayı ardına koymadı. Sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerde elde ettiğimiz sonuçlarla mutlu olduk. Okulumuzu can taşıyan, hareket eden, dinamik bir yapıda tutmak için kafa yorduk, projeler ürettik. Ancak bir eksiğimiz vardı; 4006 TUBİTAK Bilim Şenliği. Bu yıl her türlü etkinliğin yanında bilim şenliğini de hayata geçirmek istedik. Yöneticisi, öğretmeni ve öğrencisiyle birlikte yola çıktık ve bu eksiğimizi tamamlayarak hayata geçirdik. Bu girişimin okulumuzda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizde yarattığı heyecanı bir görmeliydiniz. Onların bu heyecan ve isteği ile çalışma arzumuz arttı. Öğrencilerimize, proje koordinatörümüz Seval Gök Hanımefendiye ve diğer öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

Öğrencilerin yaptığı deneysel gösterilerin ardından Nedim Çetin ve İsmet Saçlı kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--