Aday adayları kendini tanıttı
Kazanan CHP olsun
Okul Servisleri için Kurs kayıtları başladı
Çocuklar yılbaşını ebru yaparak kutlayacak
Bu haber 12 Mart 2018, Pazartesi 09:30 tarihinde eklendi. 304 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı

Lüleburgaz Belediye Meclisi tarafından 7 Mart tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 2019 yılının Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı ilan edilmesine karar verildi.
2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı  

Lüleburgaz Belediye Meclisi tarafından 01 Mart 2018 tarihli meclis toplantısında Komisyon Başkanlarından oluşan komisyona havale edilen ‘Temalı Yıl’ konulu evrak 07 Mart 2018 tarihli toplantıda görüşüldü. Toplantıda alınan karar doğrultusunda 2019 yılının ‘2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı’ olarak ilan edilmesi meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Lüleburgaz Belediyesi 2017-2021 Stratejik Planı’nda yer alan ‘Etki Yaratan Kent Olmak’ amacının ‘Tematik etkinlikler ve uygulamalar gerçekleştirerek makro düzeyde etki yaratmak’ hedefinden hareketle her yılın temalı yıl olarak planlanması ve uygulanması gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı’nda 2019 yılı Lüleburgaz Belediye Meclisi tarafından ‘Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı’ ilan edildiği belirtildi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--