Lüleburgaz’da ekmek 1.25 TL oldu
Vali Bilgin’den Yaşlılar Haftası kutlama mesajı
Sude Tüysüz Türkiye Şampiyonu oldu
Trockya Blues’tan beklenen konser
Bu haber 10 Mart 2018, Cumartesi 09:26 tarihinde eklendi. 1591 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye ile Sendika arasında TİS imzalandı

Lüleburgaz Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında 9 Mart 2018 Cuma günü Lüleburgaz Belediyesi Çok Amaçlı Çalışma Salonu’nda ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı.
Belediye ile Sendika arasında  TİS imzalandı  

Toplantıya Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, DİSK Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, DİSK Genel-İş Sendikası Şube Sekreteri Kenan Akkan, Sayman Caner Makasçı, Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Arda, belediye çalışanlarının ve DİSK Genel-İş Sendikası üyeleri katıldı.  Kurumlar arasında 2 yıllık sözleşme imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre anlaşmanın ilk yılında belediye çalışanları ücretlerine yüzde 13 oranında zam alacak. Anlaşmanın ikinci yılında ise belediye çalışanları enflasyon oranına bir puan eklenecek şekilde zam alacak. Şube Başkanı Salim Şen’’ Kurumlar arasında yaklaşık 3 aydır süren müzakerelerin ardından taraflar anlaşmaya vardı. Ülkemizde yaşananlara bakarsak masada biten toplu iş sözleşmeleri bizim için çok kıymetlidir. Ohal dönemi ve KHK’larla her gün binlerce insanın ihraç edildiği ortamda biz de bu sürecin parçası olarak hak arama peşindeyiz. Alın terinin karşılığı rakamlarla ölçülemez. Başkanım da komisyonla emeğin her şeklini masaya serdik. Kendileri de bize katkı verdiler. İki tarafa da hayırlı olsun’’ dedi. Başkan Halebak ta ‘’Bu sefer görüşmelerimiz çok sert, çok zor geçti. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve gelecek endişesi beni çok rahatsız ediyor. Hayatım boyunca emeğin mücadelesini verdim. Yönetici olduğum zamanda da bunun kavgasını verdim. Bir iş yeri sendikasız olmamalı. Örgütlü olmalı. Bu inancımı koruyorum ve koruyacağım. Bu yüzden bu çok kıymetli. Kurumlar adına hayırlı olsun. Hepinize teşekkür ederim’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek