Selahattin Minsolmaz’dan hasta ziayreti
Kırklareli’nde Gastronomi Turu Düzenlenecek
Pazarcı esnafından Başkan Gerenli’ye destek
Lüleburgazspor işi ilk devrede bitirdi
Bu haber 14 Şubat 2018, Çarşamba 09:23 tarihinde eklendi. 647 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süt fiyatlarının artışı üreticiyi rahatlattı

Kırklareli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Demircan, süt fiyatlarındaki artışla küçük aile işletmelerinin bir nebze de olsun rahatladığını belirtti.
Süt fiyatlarının  artışı üreticiyi rahatlattı

2018 yılında tüm üreticilere bereketli bir yıl geçirmelerini temenni eden Başkan Demircan “2017 yılında çiğ süte olan talebin artmasına bağlı olarak ilimizde süt fiyatları Ulusal Süt Konseyi’nin belirlediği fiyatların üzerinde satılmaya başlanmış. Büyük üreticilerimiz Ulusal Süt Konseyi’nin belirlediği taban fiyat üzerine 35 kuruşa kadar prim ile sütlerini satmışlardır. Ancak küçük üreticiler taban fiyattan süt satmaya devam etmişlerdir. Birliğimizin de üyesi olduğu Ulusal Süt Konseyince yapılan çalışmalar neticesinde Ulusal Süt Konseyi süt fiyatlarında yeni bir düzenleme yaparak taban fiyatı 1,44 TL soğutma bedelini de 0,9 kuruş olacak şekilde 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde belirlemiştir. Bu düzenleme ile küçük aile işletmelerinin mağduriyeti bir nebze olsun giderilmiştir.

Süt Birliği ile Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı

Kırklareli Süt Üreticileri Birliği olarak küçük aile işletmelerinde 2018 yılında üretim kapasitelerinin arttırılması dolaysıyla karlı bir süt hayvancılığı yapmaları amacıyla; Ziraat Bankası ile Birliğimiz arasında yeni bir protokol hazırlanmıştır. Bu protokol ile üreticilerimize damızlık gebe düve, yem karma makinası, soğutma tankları ve süt sağım makinaları almak isteyen üreticilerimize 18 Ay Sıfır faizli 5 Yıl  vadeli ve aylık 0,5 faiz oranı ile öz sermaye aranmadan kredi imkanı sağlanarak üretimde artış planlanmaktadır. Ziraat bankası ile yapılacak protokolde hayvan almak isteyen üreticilerimize Birliğimiz hayvanlarını satmak isteyen üreticilerle buluşturarak düve teminini sağlayacaktır” dedi.

Gökhan KAN

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--