Selahattin Minsolmaz’dan hasta ziayreti
Kırklareli’nde Gastronomi Turu Düzenlenecek
Pazarcı esnafından Başkan Gerenli’ye destek
Lüleburgazspor işi ilk devrede bitirdi
Bu haber 03 Şubat 2018, Cumartesi 10:32 tarihinde eklendi. 844 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Nihat Yaman uyardı; ”Son gün 2 Nisan”

Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Yaman, açık alkollü içki satış belgeleri (TAPDK) süre uzatımının 2 Nisan 2018 tarihinde sona ereceği belirtip oda üyelerini mağduriyet yaşamamaları konusunda uyarıda bulundu.
Başkan Nihat Yaman uyardı; ”Son gün 2 Nisan”

Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası tarafından açık alkollü içki satış belgeleri (TAPDK) süre uzatımında son günün 2 Nisan 2018 tarihi olduğu belirtildi. Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Yaman, oda üyelerine yaptığı uyarıda açık alkollü içki satış belgeleri süre uzatımında son günün 2 Nisan 2018 olduğunu belirtti.

Başkan Yaman Yaptığı açıklamada, “Odamız üyelerinden içkili lokanta, birahane, bar, lokal işleten işletme sahiplerinin 31.12.2017 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan, işyerlerinde açık alkollü içki satışına izin veren TAPDK belgelerinin 2 Nisan 2018 Pazartesi günü akşamına kadar süre uzatım işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Satış belgeleri (TAPDK) için 2 Nisan 2018 Pazartesi günü akşamına kadar süre uzatım işlemi yapılmadığı takdirde, anılan tarihten sonra alkollü içki satışının mümkün olamayacağı, faaliyetine devam etmesine rağmen süre uzatım işlemi yapmaması nedeniyle satış belgesi geçerliliğini yitirecek olanların, güncel mevzuat hükümlerine uygun olarak yeniden satış belgesi çıkarmaları gerekecektir. Bu durumlara sebebiyet vermemek için TAPDK Belgelerinizin süre uzatım işlemlerini belirtilen süre zarfında yaptırmanız gerekmektedir. Odamız bu konuda üyelerine yardımcı olmakta olup, satış belgesi süre uzatım işlemi için odamıza gelerek başvuruda bulunan üyelerimize dilekçeleri düzenlenip, süre uzatım işlem bedelleri bankaya yatırılmak ve belgelerinin onaylatılması işlemi için ilgili kurumla irtibata geçerek üyelerimizin satış belgeleri süre uzatım işlemlerini yapmaktadır.” dedi.

 

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--